| razex16 a întrebat:

Buna seara am fost ieri la ecograf ca ma durea in partea dreapta jos chiar pe langiar jos si el mi-a zis ca nu e apendicele si mi-a zis ca e infectie urinara... oare de aceea ma doare in partea dreapta jos? Sunt baiat:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Si eu am patit asa dar pe mine ma durea in spate si medicul mi-a dat Urinal Akut si am baut ceai de afin si de matase de porumb si in cateva zile m-a facut bine. Marti o sa merg sa fac si analizele. Bea cat mai multe ceaiuri!

Salvia, un anestezic extraordinar.

REnal L, un ceai combinat din mai multe plante, se găseşte exact sub denumirea asta.

Soc, la fel ca Salvia, dă o aromă excelentă ceaiului. Socul elimină apa din ţesuturi, este un foarte bun diuretic.

Muguri de pin, o aromă excelentă

Diurosept, ceai combinat la fel ca Renal L.

Codiţe de cireşe, dar uitaţi-vă la felul în care au fost uscate

Mătase de porumb (dar să fie deja tăiată fin). Dacă nu este tăiată, înainte de a o pune în combinaţie, tăiaţi-o mărunt cu foarfeca.

Coada Calului

Coada Şoricelului

Teci,

Cicoare.

Sunătoare, se poate adăuga după gust

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mai faci sumar de urină și urocultură pentru a fi sigur că este o infecție urinară.
Pa, pa.

| savino23 a răspuns:

Te ustura cand urinezi? da daca atunci poate fi vorba despre o infectie urinara, daca nu mergi din nou la medic pentru un control mai amanuntit.te pupic

| razex16 explică (pentru savino23):

Pai ma doare cand si cand nu doar cand urinez happy dar durerea apare si dispare ma doare de vreo 3 luni :l

| Esperança a răspuns (pentru razex16):

Si eu am patit asa dar pe mine ma durea in spate si medicul mi-a dat Urinal Akut si am baut ceai de afin si de matase de porumb si in cateva zile m-a facut bine. Marti o sa merg sa fac si analizele. Bea cat mai multe ceaiuri!

Salvia, un anestezic extraordinar.

REnal L, un ceai combinat din mai multe plante, se găseşte exact sub denumirea asta.

Soc, la fel ca Salvia, dă o aromă excelentă ceaiului. Socul elimină apa din ţesuturi, este un foarte bun diuretic.

Muguri de pin, o aromă excelentă

Diurosept, ceai combinat la fel ca Renal L.

Codiţe de cireşe, dar uitaţi-vă la felul în care au fost uscate

Mătase de porumb (dar să fie deja tăiată fin). Dacă nu este tăiată, înainte de a o pune în combinaţie, tăiaţi-o mărunt cu foarfeca.

Coada Calului

Coada Şoricelului

Teci,

Cicoare.

Sunătoare, se poate adăuga după gust