| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Am întrerupt tratamentul antidepresiv cu dulsevia și am întrat în sevraj, ma simt rău, am dureri de cap îngrozitoare.
Ce as putea face pana primesc un ajutor financiar sa scap de acest sevraj cât de cât? Mai am xanax și vreo 9 pastile de seroxat, as putea lua seroxat pana merg la specialist? Sau agravez problemele? Nu cred ca fac parte din aceeași clasa aceste antidepresive.
Menționez ca am rămas cu tinitus pe viata fiindcă am mai întrerupt de multe ori tratamentul cu antidepresive și anxiolitice, scrie clar la numărul 42 dacă citiți despre sindromul de discontinuitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Evident ca trebuie sa mergi la medic. Cu ce crezi ca te putem ajuta noi in situatia asta? Daca ai dureri de cap poti lua profizoriu un analgezic. Dar situatia pare serioasa. Du-te la medic cat mai repede.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-o confirmat un specialist în legătură cu tinitusul. ( dacă va întrebați de unde știu dacă e pe viata, de câțiva ani țiuie permanent urechea, nici o secunda nu încetează)

| Nouvel a răspuns:

Te internezi!