| PowerKoko a întrebat:

Bună seara, am o anxietate și nu prea ma simt bine primăvara și toamna și aud o presiune in cap, aceasta presiune îmi provoacă anxietate. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Auzi sau simti o presiune in zona capului?
nu stiu daca poti auzi o apasare! cand auzi ceva in cap de exemplu voci numai este de natura anxietatii ci este ceva mai grav

banuiesc ca te-ai tratat pana acum de anxietate nu?

daca este doar primavara si toamna fie incerci ceva produse naturiste gen 5-htp caci in cazul tau pare ceva "sezonier" si usor, fie daca ai luat medicamente de la medicul pshiatru le repeti acum cand s-a reinstalat anxietatea
fie mergi la psiholog si inveti sa lupti cu ea!
de ce am spus toate acestea? pentru ca in cazul tau nu pare ceva grav adica "cronica", care tine tot timpul anului 24/24, la tine este "sezoniera"

pastilele ajuta sa depasesti aceste episoade insa tu trebuie sa schimbi ceva, sa schimbi mediul in care traiesti in primul rand pentru ca mediul este in legatura directa cu problemele acestea cu tulburarile psihice care apar de nicaieri, nu vorbim de probleme complicate psihice innascute caci acolo este altceva

| PowerKoko explică (pentru Simpatic):

Nu aud asa ceva sa fie de capu la dusmani

| Simpatic a răspuns (pentru PowerKoko):

Sa fie la ei!

vezi daca te ajuta urmatoarele:

- ceaiul de sunatoare cand il bei, daca iti da o stare buna!?

-suplimentul 5-HTP de la nature's way - se gaseste in toate farmaciile!

un exemplu al acestui supliment https://zenyth.ro/produse/5-htp-100-mg/

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic, sectiunea aceasta de pe TPU nu are rol de consult.

| PowerKoko explică (pentru dullcat):

Mai vb și la misto asta e un site care pui orice întrebare și ți se răspunde... în fine nu ma pun la minte ta

| dullcat a răspuns (pentru PowerKoko):

Nu e nimic la misto.Scrie sus destul de clar, cu rosu:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.