| BaciuFlorin a întrebat:

Salutare TPU, revin cu o problema, de vreo 2 săptămâni am amețeli de dimineata pana seara de parca as fi foarte obosit, cred ca am avut si anxietate, ma pacnicam din orice, ca simptome simt o presiune in creștetul capului si in ceafa, nu stiu ce sa mai fac, am luat tot felul de pastile si nimic, daca aveți idee ce poate fi sau daca știți pe cineva ce a avut problema astept un răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"am amețeli de dimineata pana seara...presiune in creștetul capului si in ceafa"

Florine mamă, pare ceva ingrijorător, du-te la medic!

| BaciuFlorin explică (pentru sierra1):

Am fost la medicul de familie, i am explicat cu toate mi-a prescris Vagostabyl si niste analize de sânge

| sierra1 a răspuns (pentru BaciuFlorin):

Ai văzut că ai rezolvat?

| BaciuFlorin explică (pentru sierra1):

Inca nu, presiunea pe cap inca o simt si la spate, am observat ca imi suflu nasul cu cheaguri, incep sa ma sperii din orice mi se intampla...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la neurolog, cel putin 2. Daca zic ca nu ai nimic atunci ia anxiolitice

| BaciuFlorin explică (pentru anonim_4396):

Tin sa Menționez ca am avut ceva atacuri de panica cred, aveam palpitații un semntiment de frica, acum m-am mai ponderat inca mai am sentimentul ala din cand in cand de obicei cand vorbesc cu cineva si se răsteste puțin sau mi se pare mie ca nu este ca el