| IonelLiviu a întrebat:

Buna seara
Am o infecție asa cred la sub bratul stâng nu iasa puroi e umflat se simte ca e destul de mare nu Stiu ce sa mai fac am avut Si in partea dreapta am fost m-a operat mi-a scos infecția apoi dupa 2 săptămâni a apărut sub bratul stâng trebuie sa merg din nou sa ma operez si nu as vrea deoarece lucrez in Germania sunt asigurat nu e problema doar ca e vorba de timp am luat antibiotice de la medicul de familie 2 săptămâni s-a disumflat putin si acum ca am terminat s-a umflat din nou

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Antibioticile luate repetat ajung să nu mai aibă efect. La un moment mai grav vei avea nevoie de ele, fără efect, te cureți.
Așa că operație.
Și nu mai mânca carne, deloc sau puțină, că de aia faci bube.

| LaraClarice a răspuns:

Posibil sa fie furuncul. Cel mai bine este sa mergi la medic.