| axenterobert a întrebat:

..
In iunie...mam operat de unghie incarnata.
Nu am luat pastilele care trebuiau sa remedieze infectia...si..iata ca acum..am parte de a 3a infectie in partea de jos a unghiei.
Inainte, mi se forma infectia in partea dreapta, unde m-a cusut si avea pe unde sa iasa puroiul, dar acum e in partea stanga si nu are pe unde iesi...
De alaltaieri am problema asta...
acum e umflat tare si e rosu acolo..ma doare cand apas...
peste 2 ore plec la doctor.
ce poate fi asta? ce imi va face doctorul?crying
Help!
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

O să ne zici tu, după ce te întorci de la doctor.

| Alicamai a răspuns:

Iti va deschide rana cred si cam atat tongue Succes!

| SoWTF a răspuns:

Nu-ti face griji deloc, doar iti va taie degetul, dupa te vei simti mai bine si nu vei mai avea pe ce sa apesi.

| Mircea_Dragos_1990 a răspuns:

Da... naspa si eu am aceeasi problema treaba este ca nu m-am "operat" doar m-am dat cu o slutie rosie " MERCUROCROM" si niste mediacamente si acum sa spun sincer nu mai este decat putin umflat, puroi numai face si nici vanat nu este deci te-as sfatui sa ai rabdare sati tai tuh din unghie pana ajungi la infectie si sa o tratezi...