| TheLastOne a întrebat:

Bună seara!
Am o mică întrebare legată de un tatuaj pe care mi l-am făcut în 2016. Aveti mai jos link cu evoluția lui in 6 ani, iar, dupa cum vedeti culoarea a iesit mult în afara:
https://imgur.com/m60aX2v
Intrebarea este: a batut artistul tatuajul prea adanc in anumite zone ale umarului sau e reactionat nasol pielea mea? După cum se poate observa, culoarea a difuzat mai mult doar in anumite zone.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai stat la soare fara sa te dai cu crema de protectie? De obicei asta e cauza nr 1 in deteriorarea tatuajelor.

| TheLastOne explică (pentru Wr3nch):

Nu, tatuajul n-a fost niciodata expus la soare. Mereu am avut tricou care il acoperea. De regula, nu prea stau la soare (plaja, etc).