| Printesa14520 a întrebat:

Bună seara!

Am o problema. De 3 zile mi se zbate ochiul stâng.
Cum pot rezolva aceasta problema?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Este vorba de o contractie musculara la globul ocular, am avut si eu la fel primavara trecuta, trebuie sa odihnesti ochii cat mai mult posibil ca sa iti treaca, evita o perioada sa privesti TV si sa stai la calculator mult, si o sa treaca de la sine, sanatate.

1 răspuns:
| MitikA431A1 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii da se zice ca o sa se întâmple ceva rau...sincer mie mi s ă bătut cam 2 zile la rând ochiul tot stâng la ore.10 minute la nu stiu ce oră 5 la alta si tot asa la diferite ore după a murit bunicu ai grija