| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema , deci colega mea imi spunea ca are ameteli si ca nu se simte bine si s-a dus la doctor si nu mi-a spus foarte clar ce are dar atunci cand nu isi ia medicamentele e foarte agitata se enerveaza de la orice, devine stresanta si nervoasa pur si simplu se enerveaza pe oricine s-a intamplat de cateva ori si dirigintele stiind ca sunt prietena buna cu ea m-a intrebat ce se intampla si sincer nu stiu ce sa fac ea mi-a spus sa nu zic la nimeni si are incredere in mine voi ce credeti sa ii spun dirigintelui ? ce credeti ca are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AngelOfNight a răspuns:

Din moment ce nici tu nu sti exact ce are atunci ce sa ii zici dirigintelui?
Dupa parerea mea prietenia ta cu ea ar trebui sa fie mai importanta decat ingrijorarile dirigintelui
In legatura cu ce are eu personal nu am de unde sa stiu... dar in schimb iti pot recomanda sa ai rabdare caci daca sunteti prietene destul de bune o sa-ti spuna ce are la momentul potrivit
Incearca sa o sustii si sa ii fi alaturi caci cred ca in final asta conteaza cel mai mult... si din moment ce sti ca 'are ceva' ar trebui sa fi mai ingaduitoare cu ea cand e agitata sau nervoasa
... altceva nu stiu ce as putea sa-ti mai zic

2 răspunsuri:
| Liquide a răspuns:

Schizofrenie. Poate. E o boala a minti.

| smekerasu_3974 a răspuns:

Poate sa fie schizofrenica!