| RockStar a întrebat:

Buna Seara.
As dori sa stiu si eu de ce de cateva zile ma apucat o durere de cap si ++ mie rau. ( nu va ganditi la prosti deoarece sunt virgina ). crede`ti ca este de la anemie sau de la rinichii straight face? ( Am probleme cu rinichii si ++ am si anemie ). Daca ma duc iar la doctor, mi-e frica si nu doresc sa mai fiu iar internata in spital deoarece nu suport mirosul acela si lesin din nou si nu cred ca e bine pentru mine thinking Habar nu am sincer. sa mai intamplat asa dar mi-a trecut pe moment dar acum parca nu stiu ce e cu mine.
Toata lumea spune ce e cu mine, ma vad posomorata, parca s-ar intampla ceva cu mine, totusi eu sunt fericita dar nu stiu sincer ce ma apasa thinking
Uneori ma inteapa si inima dar posibil de la oboseala, cred nu stiu sincer thinking
Ma trezesc la ora 5 dimineata, iar la ora 7 ma duc la scoala si vin la ora 14 si imi invat. si seara stau unpic la internet ( stau maxim 2 ore ), este ciudat ca stau atat de putin pe internet, ca inainte stateam ore in sir straight face. infine nu cred ca asta conteaza. si pe la 22 ma culc thinking credeti ca de la oboseala?
Posibil trebuie sa ma duc din nou la doctor sa imi faca analize, dar sper sa nu ma interneze straight face.
Scuze daca am greseli si va rog fara jigniri ca sincer nu am chef straight face. multumesc de ajutor :*straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrMaybe a răspuns:

Buna numele meu e Vlad C. si sunt stagiar. Specialitatea mea va fi ORL, dar. fii atenta ce-ti spun acum. Bei 2l minim pe zi ceai cozi de cirese sau matase de porumb, tii regim in functie de analizele de laborator. te duci la doctor imediat, daca faci febra o dai in insuficienta renala sau mai rau. ok? te sperii fiinda nu-i de joaca. tinete departe de frig si intodeauna sa-ti protejezi spatele si fundul de rece. Ai ameteli pentru ca nu esti hidratata cum trebuie si probabil si fumezi, daca da oprestete acum. Ai fost diag. cu microlitiaza renala asta e "nisip la rinichi". esti fata esti mai norocoasa decat genul masculin la care tratamentele actioneaza mai in timp. Spune-i doctorului sa-ti rescrie reteta de atunci. o sa iei rovatinex zilnic timp de 3 luni. apoi repeti analizele. Te rog copila ai grija de tine. Si in legatura cu inima. stai linistita e de la tensiune nu e nimic in neregula cu ea.boala te oboseste rau sa stii. Txt msg me daca vrei mai multe informatii.

| RockStar explică (pentru DrMaybe):

Nu fumez. multumesc :* straight face

| DrMaybe a răspuns (pentru RockStar):

Stai linistita si ai incredere in tine. chiar nu trebuie sa te adresezi celorlalti sa primesti astfel de raspunsuri. txt msg me. o sa te ajut eu.

| RockStar explică (pentru DrMaybe):

Multumesc :* big hug

35 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfatul meu este să repeți analizele, ecograf adominalo-pelvian, etc. și dacă este nevoie de internare, nu ai ce face. Rinichii sunt periculoși dacă nu ai un diagnostic diferențial la timp.
Consumă sfeclă roșie, este antianemică.
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Am sa repet din nou analizele, ecograful si toate celelalte. Am nisip la rinichi ( asa mi-a spus atunci doctorul ). nu imi place sfecla rosie straight face. Mie rau de la fructe, legume straight face.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Și atunci ce Doamne iartă-mă mănânci? Ești alergică la ele sau te îndopi numai cu prostii?
Bea ceai diuretic pentru eliminarea nisipului, pe viitor se pot transforma în calculi renali (pietre) și nu cred că asta îți dorești.
Și încă ceva: învață să mănânci.
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Nu manc prosti straight face. Mananc doar cereale ( rar ), pateu, margarina, crenwusti, pireu si supa la plic :-s.
Beau ceai de musetel sau de cirese deoarece asa mi-a spus doctorul sa beau sa elimin nisipul. ( 2 litri pe zi ). eu nu beau ceaiurile cu zahar ca nu imi place straight face. infine. oh go on happy.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
"pateu, margarina, crenwusti, pireu si supa la plic :-s." astea nu sunt bune pentru tine!
Mă repet, învață să mănânci!
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

De ce nu sunt bune, deoarece doctorul mi-a spus ca pot sa manc orice thinking
Si in primul rand nu am de ce sa invat sa manc deoarece, cand mie foame manc ( cele de sus. bine nu tot timpul aceeasi mancare [-x ). si ++ eu am dat doar niste exemple mai sus happy.winking.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Offf,... grea ești de cap!
Tu compari supa la plic cu cea făcută în casă? Margarina care este extrem de nocivă!
Pateul și crenwusti știi ce conțin cu adevărat?
Mama ta nu știe să gătească cât mai sănătos? Voi pe ce lume sunteți?
Eu nu spun să nu mănânci când îți este foame, dar trebuie să mănânci cât mai sănătos.
Este sănătatea ta în pericol prin neglijența mamei.
Sănătate și o noapte liniștită.
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Ce oamenii puteti fi si voi?straight face ce lume rea doamne straight face.
Mama e moarta straight face Tata e mort straight face. multumiti acum straight face? straight facestraight face
lasati-ma in pace va rog straight facestraight face. multumesc pentru nimic oh go on straight face.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Domnișoară, nu suntem răi dar pe tine cine te crește acum, sincer?
Stai la cămin?
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Hai mai lasa-mawinking oh go on. nu stau la camin. stau singura oh go on.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Stai singură? Nu prea cred!
Învață să-ți gătești, nu să mânânci supă la plic și alte bune alimente!
Cu banii cum stai? Cum te descurci?
Tu chiar ne crezi proști?
Hai să ne oprim aici!
Este bine că ai șters jignirea adusă nouă, stagiarule @DrMaybe, așa să vorbești și cu pacienții...
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Gatesc dar foarte rar ca nu prea am timp happy ( scoala / lucru ). Sincer nu am de ce sa prostesc lumea. daca asta crezi e problema ta clar?batting eyelashes. Daca nu crezi ca stau singura asta este thinking hai mai lasa-ma happy. si in primul rand nu am sters nimic happy!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Am făcut referire la cel căruia i-ai dat funda, mai lasă-mă că ești grea de cap când citești?
"Este bine că ai șters jignirea adusă nouă, stagiarule @DrMaybe, așa să vorbești și cu pacienții..."
Clar să-ți fie ție, nu mie!
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

In primul randbatting eyelashes. tu ai scris primul si dupa aceea el. si am dat funda doar asa de plitisealawinking. doar nu te deranjeaza :O?

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Hai lasa`ma ca acum nu am timp ca trebuie sa ma pregatesc sa ma duc la lucru happy.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Mă deranjează prostia cu care insiști!
Nu-mi pasă de fundă!
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Eu nu insist cu nimicbatting eyelashes. aa si sa nu uit sa te intrebbatting eyelashes. tu stai inca pe bani lui mami si alui tatiibatting eyelashes? smug

| Legiuitoarea a răspuns (pentru RockStar):

Bună.
Uite cum stă treaba: eu mamă nu mai am de doi ani, tata are un cancer de prostată cu metastaze osoase (dacă știi ce e aia), iar eu sunt salariată. Sunt mai grea decât tine și fizic și intelectual, da?
Ți-am spus să te oprești în prostia ta și nu mai trimite în privat ce vrei tu și aici postezi la mișto, da?
Acum nu te mai grăbești la serviciu?
Unde oi lucra tu, nu știu!
Ajunge!
Pa, pa.

| RockStar explică (pentru Legiuitoarea):

Nu stiu unde am scris ca ma grabesc. " Hai lasa`ma ca acum nu am timp ca trebuie sa ma pregatesc sa ma duc la lucru "
Si in primul rand nu fac misto ca nu am de ce thinking
Si in primul rand nu ti-am cerut parerea thinking lucru la babysitter sa fi multumita :*!
Eu nu ti-am spus sa comentezi thinking sau sa spui ceva happy.
winking.

| SaveTheNature a răspuns:

Poti avea hipertensiune.Tii vreun tratament? Ce anume ai la rinichi?

| RockStar explică (pentru SaveTheNature):

Doctorul mi-a spus ca am nisip la rinichi straight face. si mi-a dat atunci cand am iesit din spital un tratament de 2 saptamani dar am renuntat la acel tratament deoarece imi era rau si nu ma simteam bine. straight face ( pastile ).

| SaveTheNature a răspuns (pentru RockStar):

Daca te simti rau de la ele, doctorul e obligat sa iti schimbe tratamentul. Exista mai multe tratamente pentru o singura problema.Doctorul trebuie sa mai incerce si alte tratamente. Daca vrei sa incerci ceva NATURAL. Ceaiul de patrunjel este excelent pentru problema ta! Sa il faci concentrat:*

| SaveTheNature a răspuns (pentru RockStar):

Nu te mai panica, mai ales daca esti tanar-tanara, pentru ca ai sa te vindeci.Trebuie sa ai grija mai multa de rinichii tai. Daca vrei ma pot interesa sa vad ce alimente naturale poti consuma pentru nisip la rinichitongue

| RockStar explică (pentru SaveTheNature):

Da stiu ca este obligat dar da-ti seama am stat cu perfuzi atatea zile de mi-e scarba de tot straight face.
numai doresc medicamente ca le dau afara straight face. etc straight face.
Prefer ceaiul de musetel big grin.

| RockStar explică (pentru SaveTheNature):

Stati linistit/a. Oricat de bolnava as fi stiu ca am sa ma vindec daca doreste cineva si + daca merit. Uneori cred si simt ca nu merit absolut nimic deoarece daca meritam nu aveam aceasta boala nu?straight face Ori judec gresit acum, habar nu am sincer.
Oricum sunt tare si trec peste totul si zambesc inainte ca alti sa vada ca nu imi pasa de suferinta mea sau de boala pe care o am sau de alceva thinking ( nu cred ca intere pe nimeni ). dar na invidia e mare happy. :*.

| SaveTheNature a răspuns (pentru RockStar):

In cazul tatalui dvs., va recomand o schema de tratament naturist cu produse gemoterapice. Astfel, dimineata se vor lua 50 picaturi tinctura mladite de merisor (cu efect dezinfectant asupra tractului urinar), la pranz, 50 picaturi mugur de plop negru (cu efect antiseptic, este cunoscut si sub numele de propolis vegetal) si seara 50 picaturi iarba neagra (cu efect dezinfectant si diuretic). Preparatele gemoterapice se vor administra cu 30 minute inainte de masa. Pe langa acestea, este bine sa consume 1, 5-2 litri de lichid zilnic si sa reduca consumul de sare. Multa sanatate!

| RockStar explică (pentru SaveTheNature):

Sincer nu stiu ce sa spun. eu sunt fata adoptata straight facestraight face, parintii mei sunt sus in Cer straight facestraight face. daca te referi la tatal meu straight facestraight face. ( stiu ca am 19 ani dar gandesc ca un copil de 12/13 ani straight face )

| justsmk a răspuns:

Sincer nu cred ca daca m-as apuca sa scriu tot ce cred eu, te-as convinge si nici unul din noi de pe TPU. Ar fi bine sa te duci la doctor sa-ti faci analizele si in functie de rezultate sa te adaptezi. Daca e nevoie sa mananci nu stiu ce, numai ca sa te faci mai bine, pai asa ar trebui sa faci. Poti consulta si un psiholog pentru aceasta problema. Bafta!

| RockStar explică (pentru justsmk):

Sincer tu crezi ca e ceva grav straight face? Trebuie sa ma duc la doctor sa imi fac iar analizele si mai multe altele. cand am fost internata in spital mi-a spus ca pot sa manc orice.
Dar de ce trebuie sa consult un psiholog? straight face

| RockStar explică:

TPU. eu ies deoarece nu ma simt bine sad. griji de voi noapte buna si multumesc de raspuns straight face.

| Cristi_8211 a răspuns:

Hm... durera de cap poate fii din cauza oboseli, dar ca tie grata... Deci cred ca (tii gure de slabire) ti-ai distrus prea multi neuroni si este greu sa-i refeci, esti foarte obosita

| RockStar explică (pentru Cristi_8211):

Nu tin tura de slabire, deoarece arat destul de bine la varsta mea, cred. ( am 19 ani, 45 kg si 1, 59 inaltime ). Recunosc un singur lucru nu mananc foarte mult deoarece nu pot sa manc atat demult. si ++ stau maxim 2 ore sa manc rolling eyes. ( manc foarte incet straight face ). sunt chiar si acum foarte obosita straight face, m-a luat o durere si de spate straight face + respir si greu straight face.