| Matei_Raluca_1992 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare de ce am ameteli si dureri de cap de 2 luni,,,, altceva nu ma doare decat capul si cand ma ridic din pat simt caa lesin...eu cred ca am oboseala cronica inainte stateam zilnic la laptop zi noapte non stop beam cola cafele nu prea mancam....si chiar nu stiu vreau sa ma ajutati cu idei, multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| PiinkSmiile a răspuns:

Buna!
Exact cum spuneti dumneavoastra ma simteam si eu acum cateva luni.Totul e din cauza ca toata lumea petrecem ore in sir in fata laptopului si nu mai avem timp de mancare si de relaxare.
Ceea ce descrieti dumneavoastra este neoxigenarea creierului, si faptul ca n-ati mancat regulat deduce la dezhidratare.Corpul este slabit si are nevoie de repaus.
Ar cam trebui sa stati macar 30 de minute afara la aer liber, sa incercati sa dormiti si sa mancati, daca nu altfel va veti imbolnavi de nu mai stiu ce boli.
Ar trebui sa nu mai fiti sclava laptopului si sa luati o mica vacanta. Aveti grija de sanatatea dumneavoastra!
Cea mai buna recomandare pe care v-ar putea oferi este un medic.
Acum depinde si de dumneavoastra!
Puteti gasi mai multe sfaturi pe diverse site-uri, cum ar fi: http://www.libertatea.ro/......0613.html.
Sper ca v-am ajutat cu ceva!

| Matei_Raluca_1992 explică (pentru PiinkSmiile):

Asa este ca petreceam ff mult timp in fata laptopului,am fost la medic am facut mai multe teste si nu am nimica, adica nu au gasit, si m-am gandit la acest lucru, si asa mi-au spus si medici ca din aceasta cauza poate sa fie, va multumesc foarte mult!

| Matei_Raluca_1992 explică (pentru PiinkSmiile):

Nu stiti dupa cat timp trece durerea aceasta, ca intr-un timp m-a lasat dar dupa accea iar ma luat...findca am stat la laptop... exact de acolo din spate ma ia ameteala

| PiinkSmiile a răspuns (pentru Matei_Raluca_1992):

Ar cam trebui sa renuntati mai mult timp la laptop.Sa stati maxim o ora si jumate.
Durerea de spate s-ar putea sa fie din cauza coloanei, deoarece stam intr-o postura neconfortabila.
Ar trebui sa petreceti mai mult timp pe afara si sa va odihniti mai mult.
Depinde foarte mult de alimentatie.
Aceasta durere s-ar putea sa dureze, atata timp cat nu incetati sa stati la laptop si sa "flamanziti", deoarece cum v-am mai spus corpul dumneavoastra este slabit.

5 răspunsuri:
| CulturistuCris a răspuns:

Mananci prea multa grasime ai nivelu de colesterool crescut

| Matei_Raluca_1992 explică:

Am fost la medic neurolog prima data mi-a zis ca am oboseala cronica ...am facut tomograf credeam ca am sinuzita dar nu mi-a iesit nimica.am facut analize tot nu am nimica.