| Ioanaaal a întrebat:

Buna seara.As dori sa va va adresez si eu o intrebare, luna aceasta mi-a venit menstruatia in data de 3 m-a tinut aproximat 3 zile, iar in data de 26 luna asta mi-a venit din nou si inca ma tine si acum, dar foarte slaba cantitativ, eu de obicei avea menstruatie vreo 5 zile, de ce acum ma tine asa putin.In ultima perioada am slabit destul de mult si am fost stresata cu scoala, oare sa fie asta problema? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cati ani ai? In primi ani modificarile de durata atat a ciclului cat si a numarului de zile de menstruatie, precum si cantitatea de menarha eliminata pot flucta foarte mult. Cauzele sunt in general hormonale si mai putin cauzate de alte probleme medicale.Chiar daca ciclul a fost mai scurt cu o zi decat cel mai scurt ciclu (de 24 zile) nu este nici un motiv de ingrijorare. Mai mult ca sigur ca stresul cu tezele, precum si cu agitatia zilelor de sarbatoare, alegerea cadourilor etc. au putut contribui la aceasta situatie.AN NOU FERICIT

| LoredanaTM a răspuns:

Stresul este un factor important in reglarea menstruatiei. Iti recomand sa intri pe https://chilotis.com/ si sa citesti ghidul lor despre menstruatie