| maria071221 a întrebat:

Bună seara. Aș dori și eu o recenzie pentru centura forte (centura 3 in 1 cu,compresie pentru zona lombara - ajuta in cazul herniei de disc,sciatică...). Aș dori să o achiziționez,dar sunt puțin sceptică. M-am uitat pe Facebook la recenziile din comentarii,dar ceva mi se pare dubios. Par comentarii normale, unele scrise chiar puțin greșit din punct de vedere gramatical, dar m-am uitat pe multe dintre profile și majoritatea au poze cu persoane normale, ciudat fiind că aproape toate au pusă doar poza de profil și postata cam in aceeași perioadă și nici nu au prieteni. Mulțumesc anticipat pentru orice răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai pe cineva să te apese pe osul sacral ar fi foarte bine.
Și trebuie lucrat pe nervul sciatic.
Exerciții zilnice, cauta Alin Burileanu yt.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu cumperi.
Mai bine mergi la un kinetoterapeut.
Se duce amorțirea pe picior?

| maria071221 explică (pentru anonim_4396):

Acum nu. Uneori mai simt o durere nu foarte intensa până în genunchi (dar mai rar ). O durere pulsatorie. Mă deranjează doar spatele, când merg mă doare undeva între zona lombara și sacrala.

| maria071221 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc frumos. ????

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria071221):

Succes!
Eu mi-am reparat singur genunchiul stâng.
Totul e să știi unde să apeși.

| maria071221 explică (pentru anonim_4396):

Lucrați în cadrul medical?
Nu este periculos să apeși singur pe coloană, poate este o hernie de disc!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria071221):

Sunt expert în reparat hernie de disc.
Nu se apasă deloc pe coloană.
Am făcut practică pe multe persoane.
Hernia e provocata de invazia mușchiului spre coloană, așa se vede și în radiografie.
Am trei pași dintre care primul e deblocarea nervului sciatic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria071221):

O să lucrez o lună în cabinetul unui kinetoterapeut foarte bun din Constanța.
Dacă vei mai fi pe aici te anunț când încep.

| maria071221 explică (pentru anonim_4396):

Ok, mulțumesc. Și succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria071221):

Dacă ai pe cineva să te apese pe osul sacral ar fi foarte bine.
Și trebuie lucrat pe nervul sciatic.
Exerciții zilnice, cauta Alin Burileanu yt.