| RoxanaGhost a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu o usoara usturime la ochiul stang.Eu avand genele foarte lungi m-am gandit ca poate mi-a intrat vreuna in el.A verificat mama si nimic.M-am spalat pe fata si nu m-a mai usturat.Pana sa ajung la scoala,usturimea a devenit unpic cam enervanta asa ca m-am dus la baie si m-am spalat pe maini si iar pe fata, accentuand in zona ochilor.Iar si-a revenit si dupa zece minute ma ustura din nou. Dupa ore cat am mers pe drum era vant, ciudat lucru era ca vantul mi-a calmat usturimea pana sa ajung acasa.Conjunctivita nu poate fi pentru ca ochiul nu e rosu si nu lacrimeaza.Ce poate fi? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GoldenZenith a răspuns:

Ia de la farmacie Optiserum. Încearcă si vezi daca te ajuta in vreun fel, daca nu, mergi la oftalmolog, sper sa nu ai vreun șpan pe acolo, provenit cine știe de pe unde.