| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Care vaccin pentru covid-19 este mai bun? Cel de Pfizer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Niciunul... Serios... Eu nu sunt anti-vax dar starea mea de sănătate care era perfecta înainte de vaccin e din ce în ce mai rea. Dacă vrei neapărat, Pfizer este primul scos și de aceea cel mai testat. Asta și Moderna dar mai au oamenii probleme cu acela. Dar Pfizer la modul general fiind foarte testat este destul de sigur

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Apa sfintita, palinca (de prune, caise, etc.), dar e buna si vodca sau wiskey.

| MihaelaDart a răspuns:

De când am făcut vreo 3 doze de Pfizer tot m-am pricopsit cu Covid in stare grava, așa că am renunțat la ideea de a mai face. Cu sau fara el, este aceeași chestie.
Cică vaccinul îți dă protecție pentru Covid sau faci o forma mai ușoară și te protejează de a face tromboza, sa nu mai zic eu acum vb aiurea... Dar eu fix pe astea le-am făcut. In august 2022 primul covid urmat de tromboza, septembrie 2023 o forma mai ușoară și acum la trecerea dintre ani iar Covid și de data asta mi-am pierdut și gustul. La primul a fost long Covid de 14 zile și acum sunt in a cincea zi și sunt la fel de rău, abia mă țin pe picioare.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Te-ai mai vaccinat până acum?

| ___Enzo explică (pentru CuStimaSiRespect):

Da

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru ___Enzo):

Eu și încă vreo 10 milioane de români n-am făcut nicio doză și suntem bine-mersi, dacă vrei să-ți mai joci încă o dată viața la loterie, n-ai decât. Eu zic totuși să ceri și părerea unor medici cardiologi înainte.

| Anonim027 a răspuns:

Niciunul

| ___Enzo explică:

Este și film cu aceste vaccinuri!