| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara!

Nu stiți, ce este cu covid asta?

Nu am mai auzit nimic despre el.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa fie? S a vaccinat lumea și acum nu se mai înghesuie la spital

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește știrile.

| Emma30555 a răspuns:

Covid exista dar tulpinile din prezent nu mai sunt asa periculoase, in plus s au vaccinat multi si nu mai prezinta in prezent vreun pericol

| Goete a răspuns:

O sa auzi avum ca vine iarna, cu raceli si gripe care acum se numesc Covid

| halogen001 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=154oJ20Omq8
https://www.youtube.com/watch?v=1uF1oPyh8OY
https://www.youtube.com/watch?v=d0hpT00a8xg
În Africa s-a terminat fără vaccinare:
https://www.youtube.com/watch?v=aYyoiFEUq-Y
Prof. John Campbell, PhD
Associate Director, Research and Development
Scottish National Blood Transfusion Service, Edinburgh:
Youtube promovează vaccinarea și nu acceptă nimic contra vaccinului, indiferent de realitate sau de adevăr.
In statul Florida, vaccinarea cu Messenger RNA (mRNA) Pfizer- BioNTech and Moderna vaccines nu e recomandată persoanelor de sex masculin intre 18-39 ani ca urmare a creșterii cu 84% a mortalității datorate afecțiunilor cardiovasculare generate de vaccinul mRNA.
https://www.youtube.com/watch?v=JRPkfGKI5ao

| RAY a răspuns (pentru halogen001):

Poftim
In statul Florida, vaccinarea cu Messenger RNA (mRNA) Pfizer- BioNTech and Moderna vaccines nu e recomandată persoanelor de sex masculin intre 18-39 ani ca urmare a creșterii cu 84% a mortalității datorate afecțiunilor cardiovasculare generate de vaccinul mRNA.
https://www.youtube.com/watch?v=JRPkfGKI5ao?

| ShinigamiX a răspuns (pentru halogen001):

Da, simt si eu cu inima. E nasol rau. Numai pe vegetale rezist si ma refac

| ShinigamiX a răspuns (pentru halogen001):

Da, simt si eu cu inima. E nasol rau. Numai pe vegetale rezist si ma refac

| ReddY25 a răspuns:

Poate sa revina oricand

| StrongHeart a răspuns:

E ca Buggs Bunny, nici n-apuci sa-l vezi bine, ca a si luat-o la sanatoasa. laughing

| DaniTDCI a răspuns:

Pe prim plan e razboiul, dupa ce se termina incepe iar covidul.

| 1234568807 a răspuns (pentru DaniTDCI):

O ocupatie trebuie sa fie laughing

| DovleacTurbat a răspuns:

A găsit putin antidotul.

| Alexandru250201 a răspuns:

Covidul inca e, da mai important e razboiul pentru mass media. S a cam invatat lumea cu covidu si nu mai sperie pe nimeni si nu mai au cum sa faca bani din subiectul asta

| vodami92 a răspuns:

Pai daca s-a vaccinat lumea! si a pastrat si distanta! atunci pandemia mai exista doar la cei care au refuzat de mai multe ori vaccinarea! si nici nu au pastrat distanta macar!

| Vlasceanu3243 a răspuns:

S-a spart buba și adevărul începe să iasă la iveală. Ceea ce dovedește cu tot mai multe probe că așa-zișii conspirationisti erau mult mai aproape de realitate decât științificii (mulți sponsorizați de industria Big Pharma) care s-au plimbat pe la televizor ca să ne convingă să ne băgăm ser magic în vene.