| spaimaspaima a întrebat:

cum aflu daca am hernie sau e o raceala la oua sau colon... am dureri in zona abdomenului (junghiuri) da destul de rar dar pana acuma nu am avut, cand ma fortez mai simt o durere la penis si testiculele dar nu foarte maree inca nu e destul de deranjat si n-as vrea sa merg la doctorr, cand stau relaxat si tuesc ma injunghie iaraa sub buric, la inceputt cand eram pe afara stateam in frig simteam ca o presiune pe testicule, urmata de durere dar nu mare sau insuportabila dar foarte jenanta... daca stiti cum aflu daca am hernie spuneti. Multumesc, anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pisi1990 a răspuns:

Ca sa afli daca si hernie iti trebuie radiografie sau sa te consulte un doctor, dar daca zici ca nu vrei sa te duci la doctor nu cred ca ai alte variante. Hernia depinde si in ce parte te doare. daca te doare in acea zona e posibil sa fie doar o răceala

| spaimaspaima explică (pentru Pisi1990):

Ok multumesc mult pentru raspuns, numa bine!

1 răspuns: