| Bitterrr a întrebat:

Stateam linistit in pat si observ niste batai in partea stanga a abdomenului, mai sus de buric. Nu doare deloc, si nu mereu bate (se umfla si se dezumfla), nu doare, dar e deranjat. De ce? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Era meciul de boxlaughing Stai linistit si uita te, v ati obisnuit toti sa pune ti intrebari pe TPU la medic va este atit de lene sa mergeti? Nimeni de pe TPU nu stie ce ai, numai medicul daca esti in cabinetul lui si te consultă, si prin telefon daca i spui simptomele nu i ti spune ce ai, te cheama la el in cabinet, si tu astepti sa i ti spune m noi ce ai? Paduchi.

| asuari a răspuns:

Esti constipat/ai diaree /flatulente? Încearca un regim alimentar sanatos, poti manca iaurturi si poti lua probiotice; evita bauturile carbogazoase ca sa scapi de balonare si de borborisme.

| joghu22 a răspuns:

Cum adică "bătăi"?