| Maria2008op a întrebat:

Buna seara! Cum as putea slabi la picioare deoarece nu imi plac mi se par destul de groase, ma poate ajuta cineva cu un sfat? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa ai intregul corp cu silueta, fa minim 5-6 ore de inot (eventual si tenis de camp, asemanator) saptamanal!

| relian a răspuns:

Is groase de ce, au grasime pe ele, sau au muschi? Daca ai grasime se rezolva, slabind, dind jos garasimea, daca is muschi, atunci ramai cu ce ai.

Cum dai jos grasimea? Bagi ceva pilule de slabit si rezolvi problema.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu poti slabi doar intr-o zona aleasa de tine. Orice ai face, corpul va slabi cate un pic de peste tot.

| Ilovedinero a răspuns:

Buna, nu poti slabi intr-un loc anume, cand slabesti reduci tesutul adipos din corp. Picioarele daca ti se par groase, nu trebuie sa pui masa musculars ci sa le tonifiezi.A tonifia inseamna sa " transformi" tesutul adipos sau celulita in muschi. Tesutul adipos este mult mai mare ca marime decat muschii, de aceea unul gras poate fi mai usor in greutate decat unul cu masa musculara.Tu nu iti vei schimba greutatea insa daca iti tonifiezi picioarele vor arăta mult mai slim si mai subtiri

| Konstantinos99 a răspuns:

E corpul tau! Daca vrei sa te limitezi la consum de alimente si sa faci miscare se poate sa slabesti dar nu in mod express la picioare asta nu se poate, se realizaza o slabire uniforma ce include si picioarele. Tine de psihic si obisnuirea copului tau cu o hrana direct proportionala cu munca de pusa, ori muncesti(faci mancare fara sa o manciwinking /munca intelectuala/alergare/plimbare cu bicilete) ori limiterzi hrana la strict necesar. Succes!

| berges234 a răspuns:

Nu poți sa slăbești doar intr-un singur loc, oricum la băieți le plac picioarele mai bine facute

Răspuns utilizator avertizat
| Maria2008op explică (pentru berges234):

Nu sunt extrem de groase putin sus, atat