| Radandam a întrebat:

Bună seara! De 1 luna de zile, am câte unul sau 2 momente pe zi, zilnic, am o stare ca și cum as vomita, dar nu vomit. Nu tușesc, nu strănut, nu am temperatura, nu am transpirații nocturne, nu am febra. Precizez ca de vreo 3 luni, mâncăm o data la 2 zile noaptea pe la 1 sandwich uri, aripioare de la MC. Sa îmi fi dat bila peste cap? Nici nu ma doare stomacul.Doar am o stare ușoară de slăbiciune și de vomitat, dar nu vomit, și asta se întâmplă de o luna aproape zilnic. Ce credeți ca poate fi? Spre ce medic sa ma îndrept. Vreau o părere. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Daca mananci numai porcarii, normal sa ti se intample asta. Pentru starea de greata poti lua metoclopramid ( antivomitiv). Iesi afara si fa miscare, stai la soare pentru Vitamina D.

| Radandam explică:

Am uitat sa precizez ca am 19 ani, și petrec foarte mult timp în casa, de fapt ies foarte puțin și rar.