| DDN a întrebat:

De 3 zile am stari de greata dimineata si ocazional si pe timpul zilei, dar nu vars deloc, am doar starile acelea... ma doare burta si ma simt balonata. Acum o luna am avut contact neprotejat( am 23 de ani in cazul in care va intrebati cati ani am ). Credeti ca e vorba de vreo sarcina sau poate am indigestie ceva? Mentionez ca am si scaun subtire. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai, fa un test de sarcina si te vei lamurii daca esti sau nu gravida!

| Dalmore a răspuns:

Încearcă să râgâi. Pe bune. Bea ceva acidulat și râgâie.

| PsyhoChild a răspuns:

Cumparati un test de sarcina ca sa fii sigura ca nu e vorba de sarcina. Il poti achizitiona de la farmacie sau din magazine

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Noi fetele, mereu gandim asa dupa un contact sexual neprotejat mai ales daca ne simtit rau. Nu te panica, fa un test daca nu ti-a venit menstruatia sau fa-l in ambele cazuri chiar daca unul dintre ele este banal, doar pentru a te simti sigura. Incearca sa mananci, iti recomand pastilele Calciu si Magneziu de la farmacie, costa 27 ron si sunt 3 tablete (imi cer scuze, nu stiu cum se numesc ). Mie mi-au ajuns 1 luna si. fructe, apa cu lamaie si inviorare in fiecare dimineata! Multa sanatate

| ItsMaxi a răspuns:

Starile de greata/ameteala/ scaun moale/sangerari scurte(picaturi) senzatia de balonare si senzatia de plin sunt semne de sarcina, dar poate fi o alarma falsa. Cel mai bine du-te la farmacie, cere un test de sarcina si vezi cu ochii tai. Daca nu esti sigura i-a 2 teste, ca sa stii cu siguranta daca esti sau nu.

| Razvan1lol a răspuns:

Asa am si eu, dar de un an, si la fel am crezut si eu.
Daca nu ti-a venit menstruatia, fa un test si o sa vezi care e problema, stomacul sau sarcina.
Deși nu cred ca e sarcina, deoarece stările de greata si balonare etc apar dupa 4-6 saptamani de cand ovulul a fecundat.
Fa ti un test doar daca a trecut data venirii menstruatiei, ca altfel il faci degeaba. Pwp

| Razvan1lol a răspuns:

Btw, daca nu trece intr-o saptamana, merci la doctorul de familie si vorbeste cu el despre stările astea. E cel mai bine decat sa astepti ca mine.
Si daca iti vine si pe gat, sau te usutura stomacul poti avea reflex gasto