| DDN a întrebat:

De 2 zile asa am stari de greata( nu vomit dar imi vine ceva pe gat) dimineata si dupa amiaza. Acum 3 saptamani am avut contact neprotejat. Nu e ceva rau daca as fi gravida pentru ca am o varsta destul de ok pentru asa ceva (23). Si ma simt balonata. Ce credeti ca ar fi? Plus ca am o presiune pe piept

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

E cam de vreme pentru grețuri datorate sarcinii însă este posibil. Făți un test de sarcină și dacă e negativ înseamnă că suferi de reflux gastro-esofagian, o aciditate crescută în stomac cauzează acest lucru.