| PanzerOne a întrebat:

Buna Seara, de cateva luni ma doare gatul. simt ca un fel de intepatura cand inghit. Precizez ca sunt fumator.
Durerea e localizata mai jos de amigdala. cand apas puternic in zona aceea ma doare. cred ca simt si o mica umflatura.
Precizez ca mi-am facut control ORL, mi-a spus ca este totul in regula, analizele au iesit bine. dar durerea nu a disparut. Imi puteti spune ce este?
In perioada in care m-am lasat de fumat a disparut durerea. vreau sa stiu ce este. va rog frumos, ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandruuu88 a răspuns:

Salut,posibil sa fi e de la o răceală sau ti ai iritat faringele de la țigări. Încearcă sa iei cate o lingura de miere si bea ceai de salvie, teihappy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca fumatul irita acea zona sensibila.
Cel mai corect ar fi a renunti definitv, ca inflamatia sa dispara defintiv, altfel risti sa evolueze si sa degenereze in tumori.

| Catalin346 a răspuns:

Du-te la un medic competent.si sigurve din cauza fumatului daca ai zis ca se diminueaza cand te lasi de fumat.ps pentru binele tau lasate de fumat sau daca nu fumeaza cat mai putin.