| DonGiani a întrebat:

Bună seara, de ceva timp am probleme cu somnul din nou, am mai avut și prin luna mai. Cine mai are aceasta problema? As vrea sa vorbim. Ce tratament ați luat. Menționez ca am atacuri de panica și anxietate. Am 27 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai nevoie sa depui efort fizic in cursul zilei. In felul acesta seara vei fi obosit iar somnul va veni numaidecat.
Cat despre starile de panica si anxietate, trebuie sa renunti la filmele de groaza daca ai obiceiul sa vizionezi asa ceva. Cauta sa petreci cat mai mult timp in mijlocul oamenilor, si mai putin singur.

| Donsavas a răspuns:

Consulta un doctor specialist!

| DonGiani explică (pentru Donsavas):

Merg joi la neurolog. Am înțeles că și alte persoane și-au revenit cu ajutorul unui medic neurolog.

| Donsavas a răspuns (pentru DonGiani):

Psihiatria se ocupa de atacuri de panica.