| Hopsin a întrebat:

De foarte mult timp, nici nu-mi aduc aminte cand au inceput, simt uneori usoare intepaturi in zona inimii. Si bunicul are aceeasi problema.
Dar daca-mi tin mana stanga nemiscata timp de 10 secunde si beau un pahar de apa rece senzatia dispare.
Intepaturile nu dureaza mult si sunt destul de rare, la cateva zile. Nu m-am alarmat deloc pentru ca, dupa cum am spus, am crezut ca e ceva din familie.
Pe langa asta pot sa spun ca duc o viata destul de sanatoasa. Fac sport, alerg, nu sunt supra-ponderal, doar ca fumez.
Sunt doar curios, pentru ca am citit undeva ca multi oameni au aceasta problema, este ceva "normal"?
Va multumesc si un an nou fericit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Inima ta bate o viata pentru tine...tu ce faci pentru ea ai grija de ea? doar ca fumez-fumatul fiind un factor de risc in bolile de inima.Pentru liniste ta fa-i o vizita cardiologului pentru investigatii.
Lasa-te de fumat si bucura-te in noul an de clipe minunate alaturi de cei dragi.

| killer212121 a răspuns:

Se poate sa ai angina pectorala.Adica te doare in zona inimii, iar fumatul este unul dintre principalii factori.Du-te la un cardiolog sa te consulte si lasate de fumat.