| pufulete2021 a întrebat:

Bună seara, de ieri la amiaza ma doare spatele zona lombară și piciorul drept, n-am dormit aproape deloc azi noapte, o fi și din cauza ca-s răcită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o criza de SCIATICA (nervul sciatic este inflamat) de aceea a si coborat durerea pe piciorul drept.
Se impune sederea la pat dar pe o saltea foarte tare, sau pe jos, dormind pe o scandura.
Recomand sa pui crema cu VOLTAREN RAPID pe locul dureros la spate, masand pana intra toata crema in piele si sa inghiti cate 1 pastila VOLTAREN capsule la 6 ore ( SAU Ibuprofen dar nu amandoua odata, doar unul din medicamente).
Sanatate multa!

| Smolbean a răspuns:

Reumatism combinat cu răceala

| Smolbean a răspuns:

Reumatism combinat cu răceala... Se schimba vremea laughing