| Andrei_Dragoş_1998_2PoM a întrebat:

Buna Seara!
De ieri tot am dureri cam mari in zona fundului.
Gen ma doare in pe mijlocului fundului dar mai mult in dreapta cand pun mana simt ca si cum ar fi ceva umflat.
Durerea apare mai mult cand fac miscari, atunci cand incerc sa ma ridic din pat sau cand ma rasucesc in diferite pozitii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

îi mai spusesem unuia azi: dacă luni mai persistă simptomele, du-te urgent la medic, poate fi ceva grav

| Andrei_Dragoş_1998_2PoM explică (pentru sierra1):

Nu stiu ce ar putea fi.
Inainte de a veni acasa am fost la farmacie si mi s-a dat o crema antiflmator m-am dat cu ea de la ora 20 si nimic, fix aceleasi dureri, nici-o schimbare

Nu stiu cum sa va explic
Gen nu cred ca ar fi ceva legat de spate la partea lombara.
Cum este tăisul fundului pe mine ma doare fix putin mai sus de punctul anusului pe partea dreapta si totodata cand pun mana simt ca si cum ar fi o umflatura iar durerea este mult mult prea mare sa o pot apasa.
Nu stiu ce ar putea fi

| floresdemayo a răspuns (pentru Andrei_Dragoş_1998_2PoM):

Poate că ai un coș sub piele (din cauza transpirației), iar acela poate fi foarte dureros. Dacă e coș, degeaba vei da cu creme antiinflamatoare, umflatura cauzată de acesta se retrage peste 5-6 zile.

| zilog a răspuns:

Ai probleme cu coloana vertebrala ti-s-a spart un disk intervertebral

mergi sa te vada un macelar neurolog

sau un neurolog sau un psihiatru sau un ortoped
ca sa te trimita la RMN si apoii sa iti zica ca trebuie sa iti scoata o bucata din coloana sa stai in pat 1 an...

sau sa faci recuperare inot chestii sport si sa mai slabesti

sau altii te vor imbrobodi sa bagi droage doarte puternice cum imi dau mie si eu nu le iau sa nu te mai doara dar defectiunea sa tot avanseze
si mai bine sa nu le ei pentru ca pastilele alea doar opresc durerea nu si repara acolo unde freaca coloana NERVUL SCIATIC

sciatica

deplasare de vertebre
sau te-ai lovit la noada o sa iti bage un deget in partea dorsala si o sa traga o data tare de acele oase de la noada
si o sa te doara cum nu tea-a durut niciodata nimic
o sa ti-se opreasca de durere inima vreo 4 secunde si apoi o sa inceapa sa iti bata din nou

sau o sa te puna sa iei niste vitamine alanerv vitamine care repara nervul acolo unde se tot freaca
si se zgarie ca din cauza asta te doare pentru ca se tot taseaza un enrv cu vitaminele eastea repara invelisul nervului
gandeste-te la nervul respectiv ca si cand ar fi un cablu de curent cu izolier pe el
care tot il freaca o ușă
cam la fel se intampla si la tine si acele vitamine alanerv nu iti iau durerea ci repara invelisul cablului ca si cand i-ar da cu isolier band

slabeste si fa inot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-ai lovit cumva si nu ti-ai dat seama pe moment. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic

| florin926481f a răspuns:

Nu stiu sa ti dau mai multe detalii dar am avut un caz in familie asemanator si a necesitat operatie.Cel mai bine este sa te duci la spital