| AdiLidia a întrebat:

De o aproximativ o lună am observat că mi-a ieșit ceva la gat, mereu cand intorc capul în partea dreaptă se observă e puțin tare, dar nu mă doare deloc. Aveți idee ce ar putea fi sau de la ce? Menționez că nu am fost lovit sau mușcat în aceea zonă. Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar cred ca ar trebui sa mergi de URGENTA la medic, in special pentru ca nu doare.

| AdiLidia explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc! Da, o sa merg sa imi fac control

| MadalinG99 a răspuns:

Du-te la control, ai avut probleme cu dantura in ultima perioada?

| AdiLidia explică (pentru MadalinG99):

Nu, nu am avut probleme

| MadalinG99 a răspuns (pentru AdiLidia):

Poate fi un simplu ganglion inflamat, dar cel mai ok este sa te duci la un control. Cu cat este mai rapid cu atat mai bine.

| QuelQui a răspuns:

Greu de spus asa. Dar ar putea fi o acumulare de grasime. Un fel de cos sub piele si care s-a intarit acolo.