| Sedativ a întrebat:

Salut, de ieri la pranz ma dor foarte tare bazinul si testiculele, nu am facut nimic ciudat, si chiar daca m-as fii lovit fara sa stiu, nu putea sa dureze atat de mult.
Doare cand ma misc si cand ma ating in zona aia, si doare foarte rau.

Aveti idee de la ce e? sau vreun tratament? ...aseara nu am putut dormii din cauza asta deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cand in testicul apare subit o durere, care se instaleaza gradat, poate fi suspicionata o torsiune testiculara. Simplu spus, asta inseamna ca testiculul se rasuceste si stranguleaza canalul spermatic, taindu-i alimentarea cu sange. Durerea este adesea intensa. Problema e grava, pentru ca testiculul nu mai primeste sange. Medicul va incerca sa rasuceasca la loc testiculul, dar daca nu reuseste va fi probabil nevoie de o interventie chirurgicala.

| H3Lp3r1 a răspuns:

1.Apendicita (boala)
2.Nisip sau pietricele (boala)
3. Teai lovit foarte foarte tare
Du-te la medic el trebuie sa stie ce ai mai exact la un ecograf

| Sedativ explică (pentru H3Lp3r1):

Mai astept si azi poate trece, nu vreau sa ma duc la medic ca nu imi plac deloc, am eu o frica de medici si de ace...si tot ce tine de asta.

| H3Lp3r1 a răspuns:

Ce preferi sa mori sau sa te duci la medic sa te vindece?

| Sedativ explică (pentru H3Lp3r1):

Da nu cred ca se poate murii din asta, am 14 ani si stateam pe scaun la calculator, dintr-o data m-a mancat, si m-am scarpinat, nu stiu ce am facut poate m-am asezat pe ele =]], si ma doare de atunci.

| H3Lp3r1 a răspuns:

Doamne dar inteege odata ce vreau as iti spu nca nu iti vreau raul du-te la un doctor sa vezi macar ce ai ca nu-i bine sa stai cu durerea

| Sedativ explică (pentru H3Lp3r1):

Mi-e frica frate de doctori rau, m-au mai operat odata si m-a durut, din cauza ca aveam fimoza, iar sa se intample acelasi lucru? nu mai vreau.

| H3Lp3r1 a răspuns:

Ok atunci mori si ia-ti adio de la viata