| Girly97 a întrebat:

Buna seara! De trei zile simt niste contracturi la ochiul drept cand il deschid care este atat miopic cat si astigmatic. Astazi a inceput sa ma si doara cand imi inchid si deschid ochiul. Chiar daca sufar de astigmatism miopic dioptriile mele sunt mici (-3) si in general sanatatea ochilor mei este buna. La o observatie a ochiului la oglinda am descoperit ceva diferit fata de celalalt. In afara de aceste simptome nu am altele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi urgent la medic
pentru că sunt niste viermi paraziti care pot crește in ochiul oamenilor care se trasmit prin țânțări de exemplu avem si noi in românia primul caz din România a fost in parcul de la Eroii Revoluției am văzut eu la știri
cred că se găseste stirea pe internet

https://www.google.com/......ps?/search

| Catrice a răspuns:

Nici nu zici ce și văzut diferit, da' vrei soluții...cred. Nu vad nici o întrebare.
De medic ai auzit?

| vidia a răspuns:

Hei, la doctor, nu aici O⁠_⁠o