| Iustiina a întrebat:

Buna searabatting eyelashes. Deci, de vreo 2 saptamani m-am lovit la un picior.
[dormeam acasa la o prietena si era noapte. In camera era bezna, iar langa patul in care dormeam, ea a pus o masa. Eu nu am vazut cand a pus-o pentru ca dormeam. Si, cand m-am trezit, mi-am dat cu piciorul de coltul mesei. M-am lovit undeva in zona "fluierului piciorului". S-a umflat piciorul timp de o ora. M-a durut muult. S-a desumflat, dar, in locul unde m-am lovit s-a facut ca o "ridicatura".] Ma doare si acum in acel loc. Inca am "ridicatura" aceea. Nu suport sa fiu atinsa acolo. Atat de rau ma doare, dar, asta doar cand este atins. In rest, nu. Ce credeti ca am? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Annonnymous a răspuns:

Ai o lovitura))in genreal paliturile in os, sunt ft dureroase si se mentin ceva timp, dar daca in jurul acelei ridicaturi nu pare sa fie vreo inflamatie, sau ceva de genu nu cred ca ar fi cazul sa faci panica, cel mai bun caz e sa te adresezi la un traumatolog! Ciao

1 răspuns:
| victorandrei a răspuns:

Stai linistita ca trece dar dureaza ceva timp. O sa scada "ridicatura". Cumpara un unguent antiinflamator si calmant de la farmacie. Nu costa mult.