| marrr a întrebat:

E normal sa mi se intample urmatoarele lucruri? :
capul se misca ritmic, lateral sau in extensie,

- musculatura fetei se contracta ritmic.
Am citit pe internet ca sunt semne ale convulsiilor si mi se intampla uneori asta, dar nu-mi pierd cunostinta sau ceva de genu, doar ca, odata cu bataile inimii parca, mi se misca si muschii capului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Par a fi intr-adevar crize convulsive partiale. Nu se insotesc de pierderea constientei, dar nu pot fi controlate voluntar (adica u te poti opri chiar daca vrei). Trebuie sa te vada un neurolog pentru investigatii.

| marrr explică:

Mi-e fricacrying