| XcostiX a întrebat:

Buna seara,
Eu sunt intr-o trupa, si avut o repetitie miercuri (28 dec. ) si dintr-o data de la chitara a iesit un zgomot puternic amplificat,in plus aveam si castile pe urechi,date foarte tare, in timpul zgomotului imi vibra si vazul,si simtiam in urechi o vibratie f. puternica, a durat timp de aprox. 5-6 pana am dat jos casca, apoi inca 10 secunde a dirat sunetul doar pe boxe,destul de tare,dar mai incet, m-au durut f. yare urechile dupa
Astazi (1 ian.) ma doare inca f. tare dar nu continu se mai opreste cateodata.
Cand stau culcat pe o ureche simt un lichid care se misca conform gravitatie,daca ma mut pe cealalta parte si lichidul se misca invers,nu mi se pare ca aud mai prost,din potriva,ma deranjeaza usor ori ce zgomot mai tare de cat vorbitul normal.
E posibil sa fie vorba de timpan fisurat?
Multumesc, la multi ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Daca durera persista, mergi de urgenta la medic, incearca sa nu iti fortezi auzul in perioada aceasta grea si sper ca o sa iti treaca repede.

Răspuns utilizator avertizat