| Rimadan103120 a întrebat:

Buna seara, ieri seara am avut o intepatura in inima, apoi dupa ceva timp, o stare asa de vedere in ceata si cand inchideam ochii putin, parca imi venea si ametesc, astazi am alte siptome, o stare asa de somnolenta si durere mica de cap, oare de la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oboseala dusa la extrem. Lipsa somnului de noapte da asemenea simptome si chiar le inrautateste daca nu dormi efectiv noaptea, d ela 9-10 seara, nu mai atrziu, ca creierul sa se poata odihni.

| sierra1 a răspuns:

"o intepatura in inima, apoi dupa ceva timp, o stare asa de vedere in ceata... oare de la ce e?"

nu mai contează "de la ce". Când spui inimă și ințepătură suni IMEDIAT la 112. Dacă ții la tine

| Freya1 a răspuns:

Nu prea ai dureri la inima ca și înțepăturile. Disconfortul de la inima e mai mult ca și senzație de apasare, deci nu e sigur ca e de la inima ce ai tu.
Iar având în vedere și durerile de cap, poate sa fie de la coloana, torace, mai exact oase sau chiar plamani.

Mergi la medicul de familie pentru în consult și de acolo vei fi trimis mai departe la specialist.

Răspuns utilizator avertizat
| Animeforlifee9921 a răspuns:

Poate ai facut infarct, doamne fereste, du-te cat mai repede la spital, nu e de joaca cu asa ceva!