| Ashley1211221 a întrebat:

Buna seara! Incerc de ceva timp sa imi albesc dintii acasa,dar nu reusesc. Periajul este prea putin pentru asta. M-am gandit sa imi pun folie de aluminiu cu pasta de dinti si bicarbonat de sodiu peste dinti, dar mama mea spune sa nu fac asa ceva pentru ca folia de aluminiu este toxica. Voi ce parere aveti? Chiar este toxica sau as putea sa incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu merge puiule treaba asa.
Pastele de dinti pentru albire iti fac dintii mai luminosi, apa de gura la fel, aia pentru albire, consum 500ml la 3saptamani de ani de zile...
Detartraj si airflow la dentist la 6luni si cat posibil evita cola, cafea sau te speli dupa.
Eu asa imi mentin albul natural al dintilor, eu fiind fumatoare de peste 10ani.
Daca vrei albire cu 3-6 nuante - > dentist -> 1000ron.

| Ashley1211221 explică (pentru alina2k18):

Multumesc pentru sfat!

1 răspuns: