| Meh54 a întrebat:

Bună, mă confrunt cu probleme abdominale, sus, puțin mai jos de osul stern. Cred că am astfel se dureri de un an sau doi. Nu mă doare mereu, a fost mai demult o perioada în care mă durea în fiecare zi, ciudat era faptul că mă durea seara. Uneori sunt dureri intense, durează cam 5-20 de min. Sunt perioade in care nu mă mai doare deloc, durerile pot să dispară și câteva luni, după apar din nou. Nu e neapărat să apară după masă. Mereu sunt aceleași dureri și sunt localizate în același loc. Pot deveni uneori insuportabile. Mi face și greață în același timp. Din ce cauză credeți că apar aceste dureri? E din cauza unei boli saubsint dureri normale? Astăzi am mâncat popcorn și după câteva minute au început durerile. E nevoie să mă duc la medic? Mentionez că am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă durerile sunt de 1-2 ani ar trebui să mergi la medic.

| Alohababy a răspuns:

Poți avea probleme la esofag sau o iritație a mucusului de pe țesut, acum depinde că dacă d mai jos de stern e spațiul dintre plămâni, mergi la medic