| Rares_3017 a întrebat:

Ma numesc Rares si am o mica dilema.

M-am lovit la fotbal, si cred ca am o contuzie la picior. ( ma doare efectiv laba piciorului [ unde ai sireturile la adidasi ] pot misca degetele si piciorul de la glezna. Am incercat sa masez si sa pun gheata.

Altceva ce pot sa fac, pentru o vindecare mai rapida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar de ce nu mergi la medic pentru un tratament corespunzător care să te ajute în vindecare?
Pa, pa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit asa la mana, pe dosul palmei. Ma durea atat de tare incat mi-a fost frica sa nu fie vreo fractura. Nu era. Dar doctorul m-a sfatuit sa NU masez, sa pun gheata si sa stau cu mana in sus. Poti da cu Fastum gel, dar fara sa freci prea tare, ci masezi delicat. Mie mi-a trecut in aprox. 24 de ore.

| Gabi_Manu_1983 a răspuns:

Www.adidasitari.ro the best calitate pret, recomand

| Rares_3017 explică:

Pai nu e chiar atat de grav incat sa merg la medic. ma refeream ce pot face in afara sa mesez si sa pun gheata

| Rares_3017 explică:

Pai am stat cu gheata si am pus o fasa elastica ( glezniera ) si sunt deja 2 zile si inca nu mi-a trecut. [se vad imbunatatiri dar inca ma doare ]