| Floreenofficial a întrebat:

Oare m-ar durea tare cand mi s-ar face o extractie a unei bucati destul de mici care a ramas dintr-un dinte? Cand dau cu mancare in zona aia ma cam doare si ma pune pe ganduri, ca daca de la mancare ma doare cine stie cum va fi cand imi va face injectia.Am ceva cu probleme cu dantura dar imi este FRICA sa ma duc,imi este foarte foarte frica gandindu-ma si la durerea de moment, dar si la ce s-ar putea intampla dupa aceea. sad
Ajutor! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CryTECH69 a răspuns:

Salut, nu, nu te va durea momentul extractiei ci doar momentul cand ti se va face injectia, dar si aia 2-3 intepaturi si apoi nu vei simti nimic pe tot parcursul extractiei ce va urma. Cat despre injectie nu ti-o face exact in locul inflamat ci in spate aproape de maseua de minte si in gingie ( in functie de unde este dintele sus sau jos ).

| Floreenofficial explică (pentru CryTECH69):

Multumesc pentru raspuns! Sper sa fie cum zici tu si sa nu ma intepe in dintele problema... sad

5 răspunsuri:
| anonymous1sau1nu a răspuns:

Nu te va durea deloc daca ii spui sa-ti dea cu putin spray inainte sa-ti amorteasca gingia. abia dupa ar trebui sa-ti faca injectia si chiar nu mai simti nimic dupa timp de vreo ora deci daca spui sa-ti dea cu spray inainte nu o sa te doara deloc ( eu stiam ca asa e procedura lor sa-ti dea mai intai cu spray si dupa sa-ti faca injectia, dar acum depinde de doctor) bafta!

| andr3w a răspuns:

O sa te doara putin dar asta e mai bine te duci acum pentru ca daca nu te vei duce acum peste putin timp s-ar putea agrava si o sa fie mai rau si o sa doara mai tare decat va durea acuma

| andr3w a răspuns:

A