| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!

am 16 ani si mi-e frica.

am niste dureri de spate mici,si prin zona burti cateodata,si prin zona plamanilor,nu am vanatai,oboseala extreme, si mi-e frica sa nu am leucemie? ma duc marti sa imi fac anlize de sange dar mi-e frica tot am durerile astea fara localizare, in neam nu am fost cazuri la mama tata sau la bunici, poate fi va rog? dati-mi id sa mai vb ca sa ma linisteasca cineva, si niste dureri osoase cateodata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Scarlett011243 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic... Daca vrei du-te la doctor. El stie oricum mai mult decat niste pusti ca noi happy

| anadark84 a răspuns:

Cauzele pot fi multe. Linisteste-te! Durerile sunt fara localizare deoarece zona toracica si abdominala nu are prea multi centrii nervosi. Din cauza asta nu putem spune cu exactitate ce ne doare acolo.

| jess179 a răspuns:

Du-te la doctorul de familie, sa-ti dea medicamente, sau un bilet de trimitere la un cabinet.