| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata!
am 16 ani si mi-e frica.
am niste dureri de spate mici,si prin zona burti cateodata,si prin zona plamanilor,nu am vanatai,oboseala extreme,si mi-e frica sa nu am leucemie? ma duc marti sa imi fac anlize de sange dar mi-e frica tot am durerile astea fara localizare, in neam nu am fost cazuri la mama tata sau la bunici, poate fi va rog? dati-mi id sa mai vb ca sa ma linisteasca cineva, si niste dureri osoase cateodata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti faci griji si uite de ce:
Urmatoarele simptomele sunt comune tuturor tipurilor de leucemie:

- febra inexplicabila sau frisoane
- infectii frecvente
- diaforeza (transpiratii abundente) nocturne
- oboseala persistenta, slabiciune
- inapetenta sau pierdere in greutate
- echimoze (vanatai) spontane

asa ca du-te fa-ti analizele si o sa vezi ca totul o sa fie binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune ce am acum

| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ a răspuns (pentru anonim_4396):

Te`a Fraierit sa-i dai funda.

Răspuns utilizator avertizat
| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ a răspuns (pentru moneda):

Ce medicamente?
Ce Site ai folosit?