| Li1803 a întrebat:

Buna,TPU. Am o problema, de cateva zile, dupa ce mananc, incerc ma fortez sa vomit dupa. Ma ingorzeste gandul, ca as putea da in bulimie! ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nico097 a răspuns:

Da de ce te fortezi sa vomiti? Nu te mai forta de la asta dai in altele.

| Li1803 explică (pentru nico097):

Ma fortam. Acum nu mai fac asta.da doar cand ma gadesc, imi vine sa vomit si o fac!

| nico097 a răspuns (pentru Li1803):

Pai dac te-ai fosrtat acum numai gandindute iti vine ca deja organismul tau a fost fortat de n ori.Mergi la un medic de familie si vezi ce iti spunemde obicei stiu ca se forteaza fetele care se cred grase sa vomite dar nu isi imagineaza ca fac cea mai mare prostie.Mergi la un medic ca sa nu apara alte plobleme.Multa sanatate.