| VasileBogdan a întrebat:

Buna seara sau Buna ziua.
Problema mea este urmatoarea. Miercuri dimineata m-a luat raceala. Nu prea am putut manca nimic toata ziua, tipic racelii... Am luat niste pastilute, iar seara m-am pus sa dorm... Nu am dormit toata noaptea din cauza unei dureri nu stiu exact daca la inima sau la 1-2 cm sub inima era un fel de intepatura care m-a tinut si a doua zi in ziua de joi. Joi la fel nu am putut manca deloc.Am crezut ca tot de la raceal dar astazi, vineri Mi-a trecut absolut orice raceala nu mai este nici o problema dar tot nu am pofta de mancare, care eu mancam de spargeam, Si orice incerc sa mananc imi vine pe gat, daca mananc mai mult de 2 cartofi imi vine starea de voma. Aveti idee care poate fi problema? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Ti-au trecut simptomele, nu raceala. Mai ales ca e o viroza in toata tara de inebunesti. Eu am stat 10 zile cu antibiotic, mi-a trecut 2 zile si m-a luat iar...

Bea ceai de ghimbir si ia vitamina c.

Starea ta poate fi si de la fiere sau de la o problema la stomac. Daca persista mergi la medic. Sanatate multa!

4 răspunsuri:
| y0nutz3ly a răspuns:

Bea mult ceai big grin...eu unu asa rezolv raceala

| VasileBogdan explică (pentru y0nutz3ly):

Iti multumesc, dar nu mai raspunde pana cand nu citesti intrebarea pana la capat. Mi-a trecut raceala. Citeste tot dupa care raspunde. O seara placuta

| accescrang a răspuns:

Corect...ti-au trecut simptomele doar.Raceala inca este in organism care probabil asteapta sa se intoarca mai puternica, ca niciodata, intr-un organism slabit.Atunci va face ravagii.
Eu zic sa te duci la un specialist si sa-ti de-a un tratament corespunzator.Virozele netratate corespunzator pot face mari complicatii la plamani.Plus de asta, intepatura aceea nu a fost gratis.

| tmsteodor a răspuns:

Si eu patesc asa de multe ori, dar nah amu nu stiu daca si la tine e la fel ca la mine, dar eu patesc asa cand merg undeva de exemplu la tara la bunici si stau acolo peste noapte, tot asa ma simt si eu 2-3 zile nu pot manca nimic dar dupa aceia imi revin, dar am starea acea de greata, si eu iau niste pastile numite (metoclopramid) si nu mai am nimic dupa ce le iau! Incearca si tu poate iti folosesc.
Sper sa-ti fie de folos
Bafta si snatate