| Aldutssss31 a întrebat:

Buna seara.Sunt însărcinată în 6 luni jumate iar doctorul meu e un concediu, deci nu-mi spuneti sa merg la el.De câteva zile bebelușul misca mult mai puțin, azi n-am miscat deloc de 5 ore și am mâncat si dulce.Sanii nu mai au asa mult colostru si nu ma mai dor asa rau.Este grav? Sa merg la urgente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Informeaza-te! Medicul a plecat in concediu dar trebuie sa fi lasat inlocuitor!
2. Daca n-ai medic de familie (ca-i in concediu), mergi la urgenta!
3. Pe aici nu bantuie medici si, oricum, nu pot sa dea sfaturi online.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, stai pe TPU te vindecam noi ca bivolaru prin magielaughing normal ca trebuie sa mergi la doctor ce intrebare e si asta, doctorul tau e in concediu, mai sunt si alti medici mergi in seara asta pana nu e prea tîrziu, de ce face ti copii daca nu stiti sa aveti grija de sarcină?

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SevenScents):

Eu nu cred ca ti am scris tie, te bagi in seama aiurea, cu ce te a deranjat raspunsul dat de mine? Toti sau obisnuit sa puna intrebari pe TPU in loc sa mearga la doctor, eu i-am zis sa mearga la medic sa nu astepte remedii pe TPU, fiecare femeie este diferită si fiecare sarcină nu seamana una cu alta asa ca ea trebuie sa fie consultata de medici reali adevarati nu pe TPU unde fiecare spune ce vrea.

| Catrice a răspuns:

Nah,poți sta liniștita în casa pana pierzi sarcina, oricum te plângi ca n-ai bani de copil.

| GouDidodino a răspuns (pentru Catrice):

După mine ai merita FUNDA, cel mai bun raspuns

| Zuzu1991 a răspuns:

"deci nu-mi spuneti sa merg la el"
nope, iti spun sa mergi la altul

pentru numele lu' D-zeu, daca doctorul e in concediu, atunci mai bine iti moare copilu' decat sa te duci la alt doctor?!?

| Yuoia a răspuns:

1. Orice medic are inlocuitor cand pleaca in concediu.
2. Daca nu te simti bine, mergi la urgente. Gravidele au prioritate.

| Anonimul151 a răspuns:

E o intrebare foarte ciudata. In loc sa te duci la urgenta sau chiar la un alt medic ai pus intrebarea aici pe TPU. Nimeni de aici nu te poate ajuta raspunzand la intrebarea ta. Cel mai bine ar fi sa te duci la un alt medic sau direct la urgente pana nu e prea tarziu...

Răspuns utilizator avertizat