| DavidMici a întrebat:

Buna seara TPU, am 12 ani si 54 kg, iar inaltimea 1, 64, stiu ca este bine pentru greutatea mea normala, dar am ceva grasimea pe abdomen, si as vrea sa va intreb daca alerg in fiecare zii cate 1 ora, reusesc sa o dau jos, vreau sa precizez ca mananc dimineata Cereale Cini Minis/Cookie Criss., iar seara mananc mancare facuta in casa..., fara friptura. Intrebarea mea este, o pot da jos? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristianPreda a răspuns:

Normal ca o poti da jos. Dar cu foarte multa munca. Anul trecut, prin februarie si eu eram cam gras pentru inaltimea mea. Apoi m-am apucat de niste exercitii cardio. Peste o luna sau doua au inceput sa mi se vada patratelele si sa mi se defineasca pectoralii. Uite un channel pe youtube care o sa te ajute cu siguranta... http://www.youtube.com/user/sixpackshortcuts

Sper ca ti-am fost de ajutor. Aceste exercitii nu te ajuta doar sa slabesti, ci si sa cresti in inaltime.