| Mariusssssssssssssssssssss a întrebat:

Am 16 ani ai de la o vreme incoace tot incerc sa ard grasimea de pe abdomen, dar nu pot bsolut deloc. Nu stiu ce mama dracului sa mai fac. Fac sport in fiecare zi, alerg, fac cardio si nici nu mananc mult. Dimineata mananc 2 felii de paine cu dulceata sau mai stiu eu ce. Nu mananc mezeluri si carne deloc. A doua masa este pe la ora 15:00, o mancare gatita sau ceva, dar fara prajeli. Dupa fac sport, alerg, fac cardio. Si seara pe la vreo 7 mananc un mar sau ceva fruct...

Fac chestia asta de aproape 2 luni si tot asa sunt... nu pot sa dau grasimea de ps abdomen jos...
Nu sunt o persoana grasa... toata lumea zice ca sunt slab, dar la abdomen nu sunt deloc se vedd clar ca am burta mare...

Vreau sa slabesc in zona abdominala deoarece vreau sa ma apuc de sala pentru masa musculara

Ce mama dracului sa fac ca ma iau toti dracii?

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Nu conteaza ca nu mananci mult, poti sa mananci putin si prost ca sa nu slabesti.In primul rand scoate carbohidratii treptat din alimentatie(cartofi,orez, paste, mazare, fasole, linte etc.) iar cardio este bine 3 zile pe saptamana.Hai sa iti mai explic ceva ca vad ca nu te pricepi, tu vrei sa faci patratele ca dupa sa te apuci de masa musculara, imposibil.Cand te vei apuca de antrenamentul pentru masa musculara automat schimbi alimentatia, bagi carbs, proteine deci patratelele dispar, PRIMA DATA faci masa musculara 2-3 ani si dupa definesti muschii ca sa arati bine. Daca vrei si masa musculara si patratele imi pare rau ca te dezamagesc dar este imposibil

| Vladut650 a răspuns:

Tu vrei sa dai burta jos si dupa sa te apuci de sala? Sfatul meu sa lasi tampenile si sa te duci la sala. Mananca putin si des. Mananca 4-5 mese pe zi dar in cantitati mici. Iti garantez ca asa vei slabi. Numai manca dulciuri de loc. ( nici macar dulceata) uitate pe siteuri gen www.culturism.ro

| Mariusssssssssssssssssssss explică:

Stiu chestia asta ca facand abdomene nu arzi grasimea, dar eu nu fac abdomene.

Am 1, 88 si aproximativ vreo 77kg. cam asa ceva.

| Dny_Dany_1996 a răspuns:

Salut. Instaleazati aplicatia Caynax (antrenament abdominal). aplicatia este foarte buna dar te cam rupe. iti sugerez sa folosesti aceasta aplicatie. sper ca te am ajutat!winking

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru Dny_Dany_1996):

Facand abdomene nu arzi grasimea de pe abdomen. Organismul arde grasimea de unde crede el de cuviinta. Deci Marius:
Ce inaltime si greutate ai Marius?