| spaimaspaima a întrebat:

Buna seara TPU! Am 16 ani. ma confrunt cu o durere intercostala de 2 luni si ceva nu mai rezist. Mi-a zis dr. familie ca am nevralgie intercostala. am loate ce tratamente mi-a prescris. si nu m-a lasat durerea in mare parte. Am fost la un neurolog sa imi faca trimitere la RMN. nu mi-a facut mi-a dat alt tratament. si i-am povestit ca intr-o zi l-am ajutat pe tata si mi-a pocnit ceva la spate. dar m-a tinut doar 3 zile dupa aia n-am mai avut nimic dupa 1 luna a inceput sa ma doara pieptu. ea mi-a zis ca e sindrom algic dorsal ca am nevoie de repaus voi ce ziceti? cat poate dura? se mai poate face sport dupa? Multumesc foarte mult! FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tutankamon1 a răspuns:

Incearca sa te recuperezi, sa te relaxezi, sa o lasi mai usor cu sala, si daca vezi ca nu te lasa, iti propun sa te duci la Bucuresti la MadLife, e ceva mai scump dar sunt numai profesionisti acolo. Bafta ai grija de tine

| spaimaspaima explică (pentru tutankamon1):

Multumesc foarte mult tutan! funda! Asta fac acuma ma relaxez stau cate 1 ora in pat la fiecare 3 ore intins pe spate. fara pernă de cand ma scol. Nu ridic greutati. fac cu propria mea greutate. dar aia mi-o facut probleme mie. cand am ridicat o poarta de fier.crying

1 răspuns: