| Deserth a întrebat:

Buna seara TPU! De vreo trei saptamani ma doare in partea dreapta jos chiar sub burta inghinal.Asa simt o durere mica dar dupa ce mananc la o ora apare durerea si daca ma misc sau ma incord, am apasat locul unde ma doare si era tot mai mare durerea daca apasam.Am facut recent analize de sange ca tocmai m-am angajat, nu am nimic.Nu am greturi nimic am pofta de mancare, mananc normal.Eu de felul meu nu am avut vreodata probleme de sanatate.Am 33 ani sunt barbat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După douăzeci şi ceva de zile de durere cred că ar fi cazul să mergi la medic - curaj!

| dannyel86 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple: apendicita, hernie, colon iritabil etc.
Cea mai periculoasa e apendicita, astfel ca investigatia trebuie sa inceapa cu ea.
Exclude pe rand, pe fiecare, ca sa afli in final care e sursa durerii. happy

| Deserth explică (pentru dannyel86):

Da,ce sa va spun, culmea si interesant ca azi dimineata la servici deodata am simtit ca o minge cum s-a rasucit si m-a durut enorm de tare de m-a luat transpiratiile timp de 2 secunde am crezut ca pic jos de durere, apoi nu ma mai durut deloc pana acuma.Ma gandesc sa fi fost ceva intestine rasucite? Mentionez ca de doua luni consum niste milkshaker din Germania comandate online, alea contine tiroxina si tironina. Leam oprit de patru zile

| dannyel86 a răspuns (pentru Deserth):

Nu sunt specialist, ca sa-ti dau un raspuns medical specializat. happy
Trebuie sa te adresezi medicului de familie, ca sa te indrume catre specialistul care sa-ti spuna exact cu ce problema te confrunti.winking
Nu e exclus sa fie vorba si de o afectiune intestinala, dar asta numai medicii pot confirma.
Eu am dureri in partea dreapta, sub coaste, atunci cand mananc exagerat sau stau pe scaun mai mult timp. Ori organele se compreseaza si apar crampe, ori e o afectiune biliara si trebuie tratata.