| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! din iarna am inceput sa ma simt putin obosit si putin palid la fata. pe parcurs am inceput sa fiu din ce in ce mai palid si obosit fara pofta de mancare. iar in aprillie am fost la analize. am facut analizele si mi-a gasit o infectie am vindecat-o cu moldamin injectii. si mi-a trecut. iar acum am facut din nou analize numai am nimic dar inca sunt asa galben la fata si ma simt obosit fara forta de alergat si de efort.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Conform simptomatologiei prezentate de tine pare a fi o anemie severină. Dacă ai VSH-ul mare e clar că ți-a detectat o infecție în organism. Organismul practic n-a mai putut să lupte să elimine acea infecție.
Dar depinde la cât te culci seara, care este programul tău, ce mănânci, ce activitate ai.
Pare a fi și o hepatită B sau C, dar sper să mă înșel
Sănătate!

| Dintrebare a răspuns:

Daca zici ca ti-ai facut analizele, acolo trebuie sa apara daca ai vreun virus, infectie. Galben la fata poti fi daca ai probleme cu ficatul (poate hepatita A) sau cu rinichii. E posibil sa ai lipsa de fier daca esti anemic. Eu zic ca mergi la medicul de familie care te va trimite sa faci mai multe investigatii. Nu mai sta asa ca nu e bine

| Boboc_Ion_1999 a răspuns:

S-ar putea sa fie hepatita