| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU! Revin cu aceasta intrebare pentru ca as vrea mai multe raspunsuri! Am 14 ani 1.75 inaltime si 80 kg! Stiu sunt gras si as vrea sa slabesc!
Nu vreau diete ci un program de slabit extrarapid!
Program alimentar+program de sport!
Indur orice numai sa slabeasc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Nu exista niciun program minune de slabit care sa functioneze extrarapid. Daca urmezi un program ca cel propus de ioanamy nu faci altceva decat sa te infometezi si in momentul in care vei renunta la aceasta "dieta minune" organismul tau va acumula tot ceea ce consumi (este vorba de efectul yoyo). Plus ca te poti alege si cu probleme de sanatate. Trebuie sa ai 3 mese principale pe zi si doua gustari (ideea este sa mananci putin si des) evita sa mananci prajit opteaza mai degraba pentru ceva fiert sau facut la grill, evita alimentele procesate cum ar fi mezelurile, consuma multe legume si fructe si opteaza pentru carbohidratii cu ardere treptata. Ultima masa sa fie servita cu 3-4 ore inainte de culcare. In ceea ce priveste programul de sport poti merge la o sala de forta unde ai la dispozitie un instructor care iti va spune exact ce exercitii trebuie sa faci pentru a ajunge la rezultatele dorite.

| anonim_4396 explică (pentru Kirito21):

Multumesc frumos, ai fundahappy

4 răspunsuri:
| ioanamy a răspuns:

De dimineata mananci iaurt gen ..la pranz o salata si sa bei mult apa 2 litrii in fiecare zii...intre timp sa faci sport(alearga, fa abdomene, exercitii fizice) dupa..mai mananci fructe .....mai bei apa din cand in cand si seara mananci dar nu dupa ora 6 mananci ceva P.S.de dimineata poti manca si paine cu ou.dar nu in exces.s-au cereale cu lapte (masa de dimineata este cea mai importanta masa a zilei ) Noroc! big grin

| anonim_4396 explică (pentru ioanamy):

Ok multumesc pentru raspuns o sa incerc sa iti urmez sfatulwinking

| ioanamy a răspuns (pentru anonim_4396):

happy