| Vlad11111popescu a întrebat:

Buna seara, TPU :*.
Săptămana viitoare imi scot amigdalele, le pot lua acasă? Vorbesc extrem de serios. Daca se poate, vreau un raspuns avizat. Ele pana la urma sunt parte din mine, drept câștigat prin naștere conform Constituției.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu le poti lua acasa. Prin lege ele trebuie trimise serviciului de anatomie patologica si examinate microscopic. ulterior poti face o cerere si sa iei blocurile de parafina acasa, desi nu are rost si risti sa le ratacesti, asa incat la nevoie sa nu le mai gasesti.